REKLAMA
Znaleziono 3083 wyników
Podłęże-Piekiełko: Jadwiga i Kinga bez ustanku budują pod ziemią dwa tunele kolejoweartykuł
Pokaż artykuł
Podłęże-Piekiełko: Jadwiga i Kinga bez ustanku budują pod ziemią dwa tunele kolejowe
Jadwiga i Kinga bez ustanku budują pod ziemią dwa tunele, dzięki którym skrócone zostaną podróże koleją z Limanowej do Nowego Sącza. Potężne tarcze TBM, pracujące przy największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych S.A. na południu kraju, wizytowali kolejarze z całego kontynentu, uczestnicy Europejskich Dni Bezpieczeństwa Kolejowego. Modernizacja linii kolejowej 104, której częścią jest budowa tuneli, współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Nowa hala peronowa na stacji w Bytomiu już zachwyca [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa hala peronowa na stacji w Bytomiu już zachwyca [ZDJĘCIA]
Hala peronowa w Bytomiu robi wrażenie. Obiekt został uzupełniony o przeszklenia, a podróżnych przywita ledowy napis z nazwą stacji. Kontynuowane są prace przy budowie peronów, wind i przejścia pod torami. Efektem inwestycji na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie będą sprawniejsze podróże oraz przewóz towarów ze Śląska w stronę portów. Wartość prac to ponad 1,3 mld zł, dofinansowanie pochodzi z Unii Europejskiej.
Wrocław dogadał się z PKP. Powstanie wiadukt nad ul. Bardzką, który odblokuje budowę tramwaju na Jagodnoartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław dogadał się z PKP. Powstanie wiadukt nad ul. Bardzką, który odblokuje budowę tramwaju na Jagodno
To przełom, na który czekały tysiące mieszkańców Wrocławia! Radni na dzisiejszej sesji (19 marca) jednogłośnie zgodzili się na podpisanie porozumienia z PKP, które pozwoli wynieść linię kolejową nad ul. Bardzką. Dzięki temu zniknie uciążliwy przejazd kolejowy, powstanie trasa tramwajowa na Jagodno, a ruch samochodowy wreszcie przestanie się korkować. Miasto wyłoży na inwestycję 38,8 mln zł – połowę kosztów.
Warszawa Zachodnia: największy dworzec kolejowy w Polsce oficjalnie otwarty [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa Zachodnia: największy dworzec kolejowy w Polsce oficjalnie otwarty [FILMY]
W piątek, 28 listopada, po pięciu latach intensywnych prac budowlanych, oficjalnie otwarto nowy dworzec PKP Warszawa Zachodnia. Modernizacja za 2,5 mld zł uczyniła stację największym węzłem kolejowym w Polsce – zatrzymuje się tu co piąty pociąg w kraju. Dzięki gruntownej modernizacji pasażerowie zyskali wygodny dostęp do wszystkich peronów, a wkrótce także bogatą ofertę sklepów i gastronomii. Symboliczne przecięcie wstęgi zakończyło jedną z największych inwestycji infrastrukturalnych w stolicy.
Zmodernizowana zabytkowa stacja kolejowa w Bytomiu prawie gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowana zabytkowa stacja kolejowa w Bytomiu prawie gotowa [FILM]
Kolejarze dbają o zabytki, co potwierdza inwestycja realizowana na stacji w Bytomiu. Od połowy tygodnia podróżni będą mogli wsiąść do pociągów z nowego peronu przykrytego imponującą wiatą. Ta została odremontowana, zachowując swoje historyczne oblicze. Wartość prac na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie to ok. 1,4 mld zł, dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych.
Zabytkowy dworzec kolejowy w Żyrardowie odzyska dawny blaskartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Żyrardowie odzyska dawny blask
Ponad 24,6 mln zł z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej trafi na modernizację zabytkowego dworca kolejowego w Żyrardowie. Budynek i jego otoczenie przejdą kompleksowy remont. Inwestycję zrealizują Polskie Koleje Państwowe S.A.
MON i PKP Cargo będą współpracować na rzecz mobilności wojskowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
MON i PKP Cargo będą współpracować na rzecz mobilności wojskowej w Polsce
W poniedziałek 11 maja 2026 roku w Warszawie, wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz minister infrastruktury Dariusz Klimczak wzięli udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a PKP Cargo. Dokument dotyczy partnerstwa w obszarze kolejowego transportu wojskowego, co stanowi istotny krok w stronę wzmocnienia logistyki Sił Zbrojnych RP oraz cywilnej infrastruktury transportowej.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Trasa Krakowska
Wrocław, Krzyki
[Dolny Śląsk] Pociągiem do Jelcza i Sobótki.  Trwają prace nad koleją aglomeracyjnąartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Pociągiem do Jelcza i Sobótki. Trwają prace nad koleją aglomeracyjną
W ramach rozwijania kolei aglomeracyjnej, w najbliższych latach mają zostać uruchomione dwa połączen...
Metamorfoza dworców w Pasłęku i Gronowie Elbląskim artykuł
Pokaż artykuł
Metamorfoza dworców w Pasłęku i Gronowie Elbląskim
Zabytkowe dworce w Pasłęku i Gronowie Elbląskim przejdą kompleksową przebudowę. Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej dla obu inwestycji.
Rusza modernizacja kolejnego odcinka linii kolejowej nr 201 łączącej Bydgoszcz z Trójmiastemartykuł
Pokaż artykuł
Rusza modernizacja kolejnego odcinka linii kolejowej nr 201 łączącej Bydgoszcz z Trójmiastem
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ruszają z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej nr 201 łączącej Bydgoszcz z Trójmiastem. Kolejowa spółka podpisała umowę na prace budowlane na odcinku między Maksymilianowem a Wierzchucinem o wartości 878 mln zł netto. Budowa drugiego toru i elektryfikacja trasy stworzą nowe możliwości podróży oraz przewozu towarów koleją. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. jest dofinansowana ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Krok do nowych możliwości kolei w Aglomeracji Katowickiejartykuł
Pokaż artykuł
Krok do nowych możliwości kolei w Aglomeracji Katowickiej
Studium wykonalności określi nowe możliwości kolei w aglomeracji katowickiej i na linii Katowice – M...
Podróżni korzystają już z nowych przystanków kolejowych w Krakowie i Skawinie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podróżni korzystają już z nowych przystanków kolejowych w Krakowie i Skawinie [ZDJĘCIA]
Nowe przystanki Kraków Opatkowice i Skawina Jagielnia zwiększyły dostęp do kolei. Od 13 czerwca zape...
Zakończyły się prace torowe na linii kolejowej łączącej Bytom z Gliwicami [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyły się prace torowe na linii kolejowej łączącej Bytom z Gliwicami [FILM]
Pociągi jeżdżą po nowych torach od Bytomia do Maciejowa Północnego w Zabrzu. Tory wymieniono także n...
Z pociągu do autobusu - powstanie tunel pod stacją Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Z pociągu do autobusu - powstanie tunel pod stacją Katowice
Efektem porozumienia pomiędzy PKP PLK SA i Miastem Katowice będzie wygodne skomunikowanie stacji kolejowej z międzynarodowym dworcem autobusowym. Kolejarze zabezpieczą też miejsce pod przyszłą budowę nowego peronu przy Stadionie Miejskim. Polskie Linie Kolejowe i Miasto Katowice zawarły porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji infrastruktury planowanej do wybudowania w ramach prac na katowickim węźle kolejowym.
Tunel średnicowy w Łodzi – kluczowa inwestycja czy ryzykowny projekt? Czy Łódź stanie się nowym centrum mobilności biznesowej?artykuł
Pokaż artykuł
Tunel średnicowy w Łodzi – kluczowa inwestycja czy ryzykowny projekt? Czy Łódź stanie się nowym centrum mobilności biznesowej?
Budowa tunelu średnicowego w Łodzi to jedna z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Dzięki niej czas przejazdu między największymi miastami skróci się, a sama Łódź może stać się kluczowym punktem na mapie transportowej kraju. Jakie są rzeczywiste koszty tego przedsięwzięcia? Czy mieszkańcy odczują korzyści, a może wręcz przeciwnie – zmierzą się z negatywnymi skutkami? I wreszcie, jak na tę inwestycję wpłynie inflacja oraz rosnące ceny materiałów budowlanych?
Kolej wróciła na Mazury – z Ełku do Giżycka po nowym torzeartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróciła na Mazury – z Ełku do Giżycka po nowym torze
Pociągi wróciły na trasę Ełk – Giżycko. Od środy 18 czerwca podróżni ponownie mogą korzystać z tego środka transportu. Osiągnięty etap zadania zapowiada nową jakość podróżowania koleją po mazurskich torach. Docelowo jazda pociągiem w kierunku Olsztyna będzie dwukrotnie szybsza i krótsza aż o około 50 minut. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., o wartości blisko 650 mln zł netto, jest dofinansowana z funduszy unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Modernizacja magistrali kolejowej E-30 Zgorzelec-Legnica-Wrocław(-Kraków-Przemyśl)
Wrocław, Stare Miasto
[Olsztyn] Modernizacja siedziby Starostwa Powiatowegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Olsztyn] Modernizacja siedziby Starostwa Powiatowego
Olsztyn, Kętrzyńskiego
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz wchodzi w nowy etap [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz wchodzi w nowy etap [FILM]
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, trwa budowa nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. W ramach realizowanej inwestycji, 5 kwietnia br., na plac budowy dostarczony został gazowy kocioł wodny o mocy 38 MWt. Jest to jeden z najważniejszych elementów budowanej inwestycji, która zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców. Wpłynie także na poprawę jakości powietrza w regionie.
REKLAMA